365 reklamówek śmieci

Akcja ma przynieść konkretny efekt ekologiczny, który będzie polegał na pozbieraniu śmieci z miejsc przyrodniczych, których na co dzień nikt nie sprząta, przez co zalegają w rowach, krzakach, lesie, na łące. Pozostawione w takich miejscach świadczą o braku kultury, a także pokazują, że nasza świadomość ekologiczna jest jeszcze na bardzo niskim poziomie.

Relacje z akcji będzie można śledzić na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

www.365reklamoweksmieci.pl

Zbieraniu śmieci towarzyszyć będzie także edukacja z zakresu ograniczania odpadów opakowaniowych oraz ich segregacji, a także promocja ekologicznych postaw konsumenckich.

Wybór tytułowej reklamówki nie jest przypadkowy. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na to, że takie plastikowe torby są jedną z największych plag we współczesnym świecie, a ich  nazwa nawiązuje do naszych wyborów konsumenckich, które często związane są z masową reklamą, promocją i marketingiem w mediach przez co skłaniają nas do impulsywnych zakupów, za którymi kryją się całe góry śmieci.

Każdy może zebrać chociaż jedną reklamówkę śmieci i dołączyć do akcji na stronie internetowej Fundacji ekologicznej ARKA, pokazując, że zależy mu na czystości najbliższego otoczenia. Nie posprzątamy wszystkich śmieci, ale możemy dorzucić swoją cegiełkę w budowaniu świadomości ekologicznej dając przykład swojej własnej, odpowiedzialnej postawy proekologicznej.