Godzina dla Ziemi 2015
W ubiegłym roku dołączyło do niej aż 7 000 miast ze 162 państw (w tym 73 miasta z Polski). W tym roku zostaną wyłączone światła w słynnych budowlach na całym świecie m.in. na Wieży Eiffla, w Operze w Sydney, czy Bramie Brandenburskiej w Berlinie. W Polsce światła zgasną m.in. w Pałacu Kultury w Warszawie, w krakowskich Sukiennicach, czy katowickim Spodku.
Godzina dla Ziemi organizowana jest na całym świecie od 2007 roku i ma na celu zachęcanie do wykonania symbolicznego gestu, który ma przypominać nam o tym, że powinniśmy dbać o naszą planetę na co dzień. W tym roku akcja zmieniła swój charakter i ma na celu pokazanie i rozwiązanie również konkretnych problemów ekologicznych np. ochronę przyrody i cennych obszarów, takich jak Wielka Rafa Koralowa w Australii, czy las amazoński w Kolumbii. W Chinach skupiono się na działaniach promujących czystsze powietrze i walkę ze smogiem, a w Singapurze rozpoczęto kampanię przeciwko kłusownictwu. W Polsce jest ona dedykowana krytycznie zagrożonemu morświnowi bałtyckiemu.
Morświn bałtycki jest jedynym stale występującym w Morzu Bałtyckim gatunkiem walenia, którego ilość oszacowano na około 450 osobników. Gatunek ten jest uznawany za zagrożony wyginięciem przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody.
Na stronie WWF Polska możemy podpisać apel w jego obronie.
W sobotę 28 marca o godz. 20.30 w całej Polsce zgasną światła właśnie dla morświna.
Godzina dla morświna. Bądź moim głosem. Pomóż.
Zgaś światło na symboliczną godzinę i włącz się do zmian na rzecz ochrony przyrody.