Przyłącz sie do akcji Dzien Bez Śmiecenia #WŁĄCZ SIĘ DO GRY

Na pewno przyda się Wasze wsparcie dlatego zapraszamy do odpowiedzi w komentarzach, i do wspólnej dyskusji. Pierwsze trzy osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytania zostaną nagrodzone!

Jak włączyć się do akcji?

Polub Dzień Bez Śmiecenia na Facebooku https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/
i Instagramie https://www.instagram.com/dzienbezsmiecenia365/.

Pomóż uczestnikowi programu odpowiedzieć na pytanie w komentarzu

Weź udział w konkursie!
Podziel się wiedzą z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy i szkoły!
Bądź z nami od 04.05, i zostań już na cały rok!
Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 11 maja.

Warto aktywnie brać udział w akcji, dzielić się wiedzą i organizować inicjatywy – nawet we własnym domu! Wszystkie materiały będą dostępne do pobrania na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl w zakładce „Materiały edukacyjne” – możecie dowolnie wykorzystać je w trakcie działań w pracy, szkole, lub w domu.

Aby być na bieżąco warto polubić stronę Dzień Bez Śmiecenia na facebooku

https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/

Dlaczego 11 maja?

Dzięki naszym wspólnym staraniom data ta wpisuje się w kalendarz ekologicznych przedsięwzięć podejmowanych przez różne podmioty. To dzień, w którym rozpoczął funkcjonowanie polski system gospodarki odpadami opakowaniowymi organizowany zgodnie z wytycznymi Dyrektywy UE 94/62 – w dniu 11 maja 2001 roku Sejm Polski przyjął pakiet ustaw, regulujących m.in. obowiązki przedsiębiorców w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi, obecnie zmienionych ustawą z dnia 13 czerwca 2013 roku o gospodarce opakowaniami o odpadach opakowaniowych.

Dzień bez Śmiecenia – World non-waste Day to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”, przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku), a koordynowanego i sponsorowanego w Polsce przez Rekopol. Projekt realizowany jest w ramach publicznych kampanii edukacyjnych prowadzonych przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A.

#WłączSięDoGry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kartki EDUKACYJNE #DzieńBezŚmiecenia: