Sprzatanie lasu przez uczniów szkół średnich

Dziesiątki worków śmieci zebrali 11.06.2021 r. uczniowie lęborskich szkół średnich w lesie przy Osiedlu Sportowa. Inicjatorką sprzątania lasu była nowa mieszkanka naszego miasta Ewelina Ptycia.

W akcji wzięli uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku oraz Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Pod opieką nauczycieli 230 uczniów od godziny 9.00 przez ponad dwie godziny zbierało i na miejscu segregowało porzucone w lesie odpady. Rękawice, worki, kiełbaski i ognisko zapewnił Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lęborku. Odpowiadał on również za wywóz z lasu zebranych śmieci.

- Mieszkam tutaj, pod samym lasem, codziennie spaceruje z psem i widzę te śmieci, te butelki więc postanowiłam zadziałać - zdradza kulisy ekologicznej akcji pani Ewelina. - Zadzwoniłam do pana burmistrza, poprosiłam go o pomoc, o worki, zgodził się od razu. Zadzwoniłam do Piekarni Wenta, dostałam tam bułki i chleb, koleżanka Kasia dała musztardy i ketchup, potem skontaktowałam się ze szkołami i działamy.